Close

Δημοτική Κίνηση ΣΤΡΟΦΗ Ν. Σμύρνης

Μήνας: Μάιος 2019

Οι υποψήφιοι της Στροφής

Οι υποψήφιοι της Στροφής Featured

Το ψηφοδέλτιο της Δημοτικής Κίνησης ΣΤΡΟΦΗ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ πλαισιώνεται από ενεργούς πολίτες όλων των ηλικιών, από διάφορους κοινωνικούς χώρους. Νεοσμυρνιες/οί με καθημερινή παρουσία και πλούσια δράση στη συλλογική ζωή, νέες γυναίκες και άνδρες, επαγγελματικά καταξιωμένοι/ες, άνθρωποι με εμπειρία και γνώση στη διοίκηση του δήμου, αλλά και πολλά νέα πρόσωπα. Όλοι μαζί με ένα πρόταγμα:

ΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ – Ο ΔΗΜΟΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι (κατ’ αλφαβητική σειρά):

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αργυρίου Καθηγητής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
ΑΛΕΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του  Αθανασίου Χορευτής, Καθ. Χορού, Χορογράφος, Πρ. Σωματείου Εργαζομένων στο Χώρο του Χορού, Γ. Γ Σωματείου στο Θέαμα
ΑΡΓΥΡΟΠΑΙΣ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη Μεταφράστρια, εθελόντρια Κ.Ι.Φ.Α
ΒΑΜΒΟΥΡΕΛΛΗ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη Συνεργάτρια Υπ. Υγείας, Νοσηλεύτρια, Δημοτική Σύμβουλος
ΒΑΠΟΡΙΔΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ  του Αναστασίου Οικονομολόγος
ΒΑΤΟΥΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του  Σωτηρίου  Χημικός στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, συνδικαλιστής ΣΥΝ.Ε.Κ
ΓΑΒΡΙΛΗ ΕΙΡΗΝΗ συζ.  Χαραλάμπους Αισθητικός-Κοσμετολόγος, μέλος του WWF και του Μικρασιατικού Συλλόγου «Νέες Κυδωνίες»
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου Συνταξιούχος Εθνικής Τράπεζας, εθελόντρια Κ.Ι.Φ.Α
ΓΕΩΡΓΟΥΔΗ ΦΙΛΙΑ του Ευστρατίου Πολιτικές Επιστήμες και Δημόσια Διοίκηση, αρθρογράφος, μέλος Διεθνούς Αμνηστίας
ΓΕΩΡΓΟΥΤΣΟΥ- ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη Βιολόγος – συνεργάτρια ΕΚΕΦΕ Δημόκριτος
ΔΕΛΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του  Αλεξάνδρου Πληροφορικός, Αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας Εργαζομένων Ανεξάρτητων Αρχών
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Παναγιώτη Μαθηματικός, εθελοντής στην «Κιβωτό του Κόσμου»
ΔΡΟΥΓΚΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΘΗΝΑ του  Εμμανουήλ Τουριστικές Επιχειρήσεις
ΕΣΠΕΡ ΜΑΡΙΑ του Γαβριήλ Τραγουδίστρια, μουσικός, καθηγήτρια φωνητικής, Πρόεδρος του Δ.Σ. του Σωματείου Εργαζομένων Θεάματος
ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γεωργίου Ελ. Επαγγελματίας Ζαχαροπλαστική – Sempreviva
ΚΑΛΟΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μάριου Ελ. Επαγγελματίας – Μηχανολόγος Μηχανικός
ΚΑΠΛΑΝΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ(ΜΑΚΗΣ) του Γεωργίου Οικονομολόγος, μέλος ΣΑΦΑΝΣ
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΕΥΑ του Πέτρου Αρχιτέκτονας, δράση σε δομές φιλοξενίας προσφύγων
ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΕΛΛΗ) του Μοδέστου Ψυχοθεραπεύτρια ενηλίκων
ΚΑΤΑΛΕΙΦΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ (ΦΙΛΙΟΣ) του Ιωάννη Οικονομολόγος, Δημοτικός Σύμβουλος
ΚΟΜΠΟΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευαγγέλου Συνταξιούχος Μαθηματικός στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση
ΚΟΤΑΡΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του  Πόθου Ιατρός Ω.Ρ.Λ., μέλος του Δ.Σ. ιατρών της Πρωτοβάθμιας Υγείας Αττικής
ΚΟΥΕΡΙΝΗ ΜΑΡΙΑ συζ. Φωτίου Συνταξιούχος διοικητική υπάλληλος, φιλοζωικό κίνημα
ΚΟΥΡΚΟΥΝΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ του Χαραλάμπους Δάσκαλος Ειδικής Αγωγής – 12ο Δημοτικό Ν.Σ, συνδικαλιστής, μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Δασκάλων Ν. Σ.
ΚΟΥΡΟΥΖΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του  Μωυσή Βιολόγος – Περιβάλλον και Ανάπτυξη, Εκπαίδευση
ΚΡΑΣΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη Οικοδομικές επιχειρήσεις, οικονομοτεχνικές μελέτες και επίβλεψη κατασκευής κτηρίων
ΚΡΙΤΣΙΑΝΗ  ΑΘΗΝΑ του Λάμπρου  Δασκάλα ειδικής αγωγής, Νηπιαγωγός
ΚΥΒΕΛΟΥ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Ιδιοκτήτρια Κέντρου Ξένων Γλωσσών,
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Δημητρίου Δικηγόρος, εξωτερική νομική συνεργάτρια του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας
ΛΟΥΛΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του  Γεωργίου Οικονομολόγος
ΛΥΚΟΥΡΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα Εργαζόμενος στο Πάντειο, Πολιτικές Επιστήμες
ΜΑΝΤΖΑΒΡΑΚΟΥ ΑΝΘΗ του Θεοδοσίου  Δασκάλα, Διευθύντρια 4ου Δημοτικού Ν. Σμύρνης
ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΧΡΟΝΗΣ του Παναγιώτη Δικηγόρος παρ΄ Αρείω Πάγω (ΔΣΑ), μέλος ΣΑΦΑΝΣ
ΜΕΝΤΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Αχιλλέως Φυσικοθεραπεία-Ρεφλεξολογία, πρ. αθλητής Μίλωνα
ΜΟΥΖΑΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του  Ευστρατίου Αρχιτέκτονας Μηχανικός, Συνεργάτης του Υπ. Εργασίας, πρ. Δημοτικός Σύμβουλος
ΜΠΡΙΣΚΟΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου Υπάλληλος Υπ. Οικονομικών, γονεϊκό κίνημα
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ του Δημητρίου Πολιτικός Μηχανικός
ΞΥΘΑΛΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη  Ιδιωτική υπάλληλος-Διοίκηση Επιχειρήσεων και προγραμματισμός Η/Υ
ΠΑΛΗΓΕΩΡΓΟΥ – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ  ΝΙΚΗ  του Βασιλείου Κοινωνική Λειτουργός- εθελόντρια Κ.Ι.Φ.Α
ΠΑΝΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  του Θεοδοσίου Χημικός, υποψήφιος δήμαρχος Νέας Σμύρνης με τη ΣΤΡΟΦΗ 2010 και 2014
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Αυγερινού Πρ. δημοτικός υπάλληλος, ιδρυτικό μέλος της Επιτροπής Ειρήνης Φάρου
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ τ υ Ανδρέα Υπάλληλος στο Μετοχικό Ταμείο Πολιτικών Υπαλλήλων, Αν. Γραμματέας της Ομοσπονδίας Συλλόγων του Υπ. Εργασίας.
ΠΑΥΛΑΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ιωάννη Φιλόλογος, συνταξιούχος δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, συνδικαλιστής, πρ. πρόεδρος ΕΛΜΕ
ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ του  Ελευθερίου  Αρχιτέκτονας, μέλος του Αθηναϊκού Ορειβατικού Συλλόγου και της Εστίας Νέας Σμύρνης
ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΑΝΝΑ  του Ηρακλή Διαιτολόγος – Διατροφολόγος
ΡΑΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ευθυμίου Βιολόγος με ειδίκευση στην οικολογία & ιχθυολογία, φιλοζωικό κίνημα
ΡΙΣΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Στυλιανού Χειρουργός Οδοντίατρος, γονεϊκό κίνημα και πολιτισμός
ΣΙΓΑΛΑΣ ΦΡΑΝΤΖΗΣ του  Αντωνίου Δικηγόρος, εξειδίκευση στο Ευρωπαϊκό Δίκαιο και στο Οικονομικό Δίκαιο
ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του  Σάββα Καθηγητής Φυσικής Αγωγής, πρ. δεκαθλητής και προπονητής χάντμπολ (Πανιώνιος)
ΦΟΥΡΝΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Συστημάτων Εφοδιασμού (Logistics)
ΨΑΡΑΚΗ – ΦΥΤΡΟΥ ΜΠΙΑΝΚΑ του  Γρηγορίου  Δικηγόρος – Μέλος ΔΣΑ, εξειδίκευση στο Δημόσιο Δίκαιο.